Altán, pergola či markýza? Tipy pro vaší terasu!

27. dubna 2022 ∙ 3 min čtení

Moderní pergola 

Toto venkovní posezení dokáže být oázou klidu, nebo centrem grilovací párty.
Pokud toužíte po odpočinku s kávou a oblíbenou knihou je vhodné pergolu doplnit o zástěnu, která vám zajistí dostatek soukromí. Příjemný oddych ve stínu také zajistí markýza či zastřešení terasy.
Pojďme se nyní podívat na jednotlivé možnosti, které jsou na našem trhu zajímavé.
 

Slunné léto v pergole

Stavba pergoly nemusí být vůbec složitá. Dnes se na trh dodávají stavebnice, které snadno složíte doma se svým partnerem. Venkovní pergoly se nejčastěji vyrábějí ze dřeva, ovšem stále častěji jsou na našich zahradách vidět moderní hliníkové pergoly, které díky své praktičnosti a právě jednoduché montáží stále stoupají v oblibě našich zákazníků. Hliníkové pergoly lze snadno doplnit o boční zakrytí, které vám poskytne ochranu v případě nepříznivého počasí.
Absolutním hitem posledních let je bioklimatická pergola. Díky aktivním lamelám se bioklimatické pergoly dokážou přizpůsobit každému počasí. Pergola se dokáže přizpůsobit vašim potřebám a propustí dostatek přirozeného světla do vnitřku pergoly, nebo se změní zastínění v případě nepřízně počasí.

Markýza nezbytný doplněk každého rodinného domu.

Vytoužený stín nám přinášejí právě venkovní markýzy. Výsuvná markýza je neuvěřitelně praktická a dokáže zastínit prosklenou výlohu tak i vaší terasu doma či v kavárně.
Nejlevnější markýzy jsou kloubové, ovládají se hezky ručně pomocí kliky. Pokud vás tedy zastihne déšť nespíš pár kapek schytáte. Někdy se jí přezdívá i balkonová markýza to vychází z jejího nejčastějšího využití.
Kazetová markýza je nejlepší alternativou k zastřešení teras, odstínění francouzských oken.
Tyto elektrické markýzy lze ovládat jak ručně, tak i motorem. Navíc mají dálkové ovládání a tak přinášejí veškerý komfort, který očekáváte. Opravdu luxusní modely mají i vestavěné LED osvětlení. Tyto designové markýzy se stanou nedílnou součástí a ozdobou vaší terasy.Zástěna vytoužená ochrana před sluncem i zvědavým okem souseda

Venkovní zástěny přinášejí ochranu před slunce i větrem a tak jsou vhodné k relaxaci nejen za horkého dne. Svislá zástěna je vhodná k odstínění pergoly, balkónu či terasy. Díky kazetovému systému ji snadno za pomocí kliky „uklidíte“ a můžete si užívat nerušený výhled.
Boční zástěny jsou zase vhodné k bazénům a na terasy, díky pružinovému mechanismu ji velice snadno a rychle rozbalíte i zabalíte. Tato zahradní zástěna ideálně odstíní slunce, zajistí závětří nebo zajistí tolik ceněné soukromí při vašem odpočinku.

Nezmeškejte slevy ani novinky

Mám zájem o odběr newsletteru

slevy

výprodej

novinky

Odběr je možné kdykoliv odhlásit