6 tipů na příslušenství k bazénu, které by vám nemělo chybět

29. května 2023 ∙ 5 min čtení

Trávíte u zahradního bazénu skoro celé léto? Abyste si koupání opravdu užili do posledního tempa, přinášíme tipy na zajímavé a užitečné vychytávky.

 

Příslušenství k bazénu není jen filtrace

Každý bazén potřebuje kvalitní a funkční bazénovou technologii. O tom žádná! Víte ale, že si můžete koupání ještě více zpříjemnit? Pořiďte si vhodné příslušenství k zahradnímu bazénu

Solární sprcha
Než vstoupíte do veřejného bazénu, přijde vám přirozené umýt se pod sprchou. To samé byste měli dělat i u zahradních bazénů. Díky tomu ze sebe smyjete nečistoty, ale třeba i zbytky opalovacího krému. Solární sprcha vás navíc nebude kromě počáteční investice už skoro nic stát. Voda se ohřívá solárními panely. Dnes jsou navíc k dostání sprchy velmi zajímavého provedení, které se stanou dekorací vaší zahrady. Lehce se s nimi manipuluje. Některé typy solárních sprch nemusíte nijak kotvit. Takže když sprchu zrovna nepotřebujete, jednoduše jí najdete místo třeba v zahradním domku nebo v garáži.

Solární sprcha Planet Pool Menorca 2Solárna sprcha Planet Pool Menorca 2


Solární ohřev bazénu
Někdy počasí koupání příliš nepřeje a voda v bazénu se ohřívá pomalu. Tento problém vám pomůže vyřešit nepostradatelné bazénové příslušenství v podobě solárního ohřevu bazénu. Stačí ho připojit k bazénu a o vše ostatní už se postará slunce. Jeho provoz vás tak nic nestojí a vodu v bazénu budete mít rychleji teplou. Správný solární ohřev vybírejte s ohledem na velikost bazénu – hodí se pro ty nadzemní i pro zabudované do země. Při jeho pořizování jen počítejte s tím, že zabere nějaké místo v okolí bazénu. 

Bazénový vysavač
Co si budeme povídat, uklízení nikoho příliš nebaví. A to ani tehdy, pokud smýčíte zahradní bazén. Práci vám usnadní bazénový vysavač. Zbaví vás větších i menších nečistot, vysaje dno bazénu i jeho stěny. Dnes na trhu najdete i robotické vysavače, o které se skoro nemusíte starat. 

 

Automatický vysavač Planet Pool OrcaAutomatický vysavač Planet Pool Orca


Zastřešení bazénu
Máte zabudovaný zahradní bazén a přemýšlíte, jak si prodloužit koupací sezonu? Ideálním řešením je v tomto případě zastřešení bazénu. Vybrat si dnes můžete z nepřeberného množství variací, typů, barevného provedení apod. Už je jen na vás, zda zvolíte nízké zastřešení, které nebude rušit vzhled zahrady, nebo naopak zastřešení, pod kterým můžete i chodit. Zastřešení se snadno ovládá – buď manuálně, nebo pomocí elektrického pojezdu. Kromě udržení teplejší vody v bazénu ji chrání před nečistotami a snižuje nebezpečí pádu do vody (děti, věci, domácí i divoká zvířata). 

Máte nadzemní bazén? I v tomto případě se hodí na bazén použít zakrytí. Krycí plachty na bazén vám usnadní nejen čistění, protože do bazénu vám nenapadá listí ani jiné nečistoty, ale funguje i jako bezpečnostní opatření proti pádu domácích mazlíčků či dětí. A protože jsou krycí plachty většinou v tmavé barvě, pohlcují světelné záření a pomáhají ohřát vodu v bazénu. Jsou ideální i pro zazimování bazénu.

Protiproud
Chtěli byste si v bazénu i zasportovat, ale nemáte dostatečné prostory (nebo finance) na pořízení opravdu velkého bazénu? I v tomto případě jde na takový problém lehce vyzrát. Takzvaným protiproudem. Jednoduše řečeno se jedná o zařízení, které proti vám žene vodu. Zvolit si pak můžete i intenzitu protiproudu. Máte tak jistotu, že i v malém bazénu si dáte pořádně do těla. 

Pokud bazén teprve plánujete, je vhodné s protiproudem počítat již při jeho realizaci, protože bývá součástí technického vybavení. Zoufat nemusíte ale ani tehdy, pokud máte bazén již dávno postavený. Existují závěsné varianty, u kterých není nutný jakýkoliv zásah do konstrukce bazénu. 


Osvětlení
Se světlem u bazénu si můžete opravdu pohrát. Velmi moderní a žádané jsou různé LED pásky, které lze instalovat nejen kolem bazénu, ale třeba i na jeho hrany. Existují i světla, která se instalují přímo pod vodu (do stěn či dna bazénu) a především při nočním koupání vytvářejí jedinečnou atmosféru. Díky barevným krytům si můžete vodu v bazénu i zajímavě „obarvit“. 

Hledáte méně náročnou variantu? Pořiďte si speciální plovoucí světla. Vyrábějí se v různých dekorech (lekníny, koule atd.) Stačí je jen nechat plout po hladině. Osvětlení u bazénu je nejen příjemné, ale zvyšuje i bezpečnost.  


Že vám k dokonalosti ještě něco schází? Pak můžete svůj bazén vyšperkovat různými vodopády, vířivkou, klouzačkami a při dostatečné hloubce třeba i skokanským můstkem. Pak máte jistotu, že v létě se nemusíte vzdálit z domova ani na krok, a přitom se rozhodně nudit vy ani vaše rodina nebudete. 


Nezmeškejte slevy ani novinky

Mám zájem o odběr newsletteru

slevy

výprodej

novinky

Odběr je možné kdykoliv odhlásit