Máte malou zahradu? Radosti z grilování se díky malým grilům vzdávat nemusíte

29. května 2023 ∙ 5 min čtení

O tom, že grilování je velmi oblíbená činnost, svědčí i bohatá nabídky grilů. Grilování se nemusíte vzdát ani tehdy, pokud máte malou zahradu či terasu. Přenosné grily či malé plynové grily vám prokážou stejnou službu, jako jejich větší kolegové. Podívejte se, jaký malý gril bude pro vás ten pravý.

 

Gril: povinná výbava každé zahrady?

Nejen k létu a teplému počasí patří grilování, v posledních letech je jeho sezona takřka od jara do podzimu. Obliba této úpravy pochutin stále narůstá, a tak není divu, že gril by doma chtěl mít každý z nás. Nejde jen o přípravu jídla, ale grilování dokáže vykouzlit jedinečnou atmosféru rodinného setkání i párty s přáteli.

Co ale dělat, pokud máte jen malou zahrádku nebo terasu? Velký gril zabere dost místa a kouř by mohl otravovat sousedy, pokud je máte víc než blízko. Řešení nabízí malé grily. Pamatujte však na to, že i když zvolíte ten nejmenší gril, který v nabídce najdete, je určen do otevřených prostor, jako je zahrada či venkovní terasa. Kromě elektrických grilů je nikdy nepoužívejte v uzavřeném prostoru. 

Výhody malých grilů:

Říká se, že co je malé, to je hezké. V tomto případě platí, že i na malém zahradním grilu můžete připravit nezapomenutelnou grilovačku. I malé grily se mohou pochlubit zajímavými benefity: 
  • Jednoduchá manipulace. Přenesete je na místo, kam přesně potřebujete. Jsou lehké a kompaktní. 
  • Snadná údržba.
  • Po využití gril uskladníte například do zahradního domku, garáže nebo jen postavíte do kouta terasy, kde nebude překážet. Díky jeho velikosti o něm nebudete ani vědět. 
  • Nižší pořizovací náklady. Nemusíte čekat, až na gril ušetříte. Ceny malých grilů začínají na několika stovkách korun.
  • Jsou vhodné i na cesty. Pokud se chystáte na dovolenou nebo jedete na chatu či chalupu, snadno gril naložíte do auta. 

Zahradní gril s udírnou Lokomotiva Avenberg  BBQ Premier

Zahradní gril s udírnou Lokomotiva Avenberg  BBQ Premier


Jak vybrat malý gril?

Pro každého může znamenat pojem malý něco jiného. Před samotným nákupem si tak rozmyslete, jakou velikost by gril měl být. V nabídce najdete grily, které se vejdou na stůl. Nabízejí se ale i větší varianty na nožkách. Důležitý je i fakt, zda gril budete využívat často, nebo jen příležitostně. Kolik strávníků plánujete hostit? A roli samozřejmě hraje i otázka, jaký máte na gril rozpočet. 

I malý gril vás dokáže příjemně překvapit

Zodpověděli jste si všechny otázky a máte představu, jaký gril hledáte? Pak je na čase se podívat na to, co vám nabízí současný trh. Vybírat můžete z variant: plynový gril, elektrický gril či gril na dřevěné uhlí. Každá z nich má svá specifika.

Ideální řešení nejen na cesty: Přenosné grily

Tyto grily, jak už jejich název napovídá, jsou opravdu malé. Na výběr máte ze stolních grilů, ale i větších, které můžete postavit volně do prostoru. Ke grilování se nejčastěji používá dřevěné uhlí. Právě díky tomu dodá grilování potravinám typickou chuť a vůni. 

Přenosné grily na dřevěné uhlí se snadno roztápí a u některých typů můžete i regulovat žár pomocí otevírání a zavírání průduchů. 

Nevýhodou malých přenosných grilů může být fakt, že vzhledem k použití dřevěného uhlí mohou produkovat obtěžující dým. Proto vždy myslete na to, že jsou určené pouze do otevřeného prostoru. 

Zahradní přenosné ohniště ALBERT s grilem

Malé plynové grily

Plynové grily se obecněji snáze ovládají, než je tomu u grilů na dřevěné uhlí. Plynové se snadno zapalují, a navíc můžete korigovat intenzitu žáru. U některých grilů lze ovládat každý hořák zvlášť. Pro snadnější manipulaci jsou opatřeny kolečky. 

Vzhledem k tomu, že omastek či jiné tekutiny z připravovaných potravin nekapají na rozpálené uhlí, nevzniká obtěžující kouř. 

Elektrické grily

Vynikají velmi snadným ovládáním i údržbou. Jedná se o nejzdravější variantu grilování. Na druhou stranu si někteří milovníci grilovaného jídla stěžují, že jim chybí právě ono kouřové aroma typické pro dřevěné uhlí. 

Existují i malá zahradní ohniště?

Pokud máte rádi atmosféru posezení u táboráku a rádi byste si prostě jen opekli špekáček, zvolte variantu zahradního ohniště. V nabídce najdete i taková, která se vejdou na malou zahradu. Tato přenosná ohniště nabízí nejen možnost otevřeného ohně, ale i grilování. 

TIP: Víte, že existují malé grily, které nabízejí možnost uzení? Můžete tak udit, grilovat i opékat zároveň! Nemusíte dělat kompromisy, ale užít si veškeré možnosti jako u velkého grilu. 


Grilovací sezona už je v plném proudu. Přidejte se i vy. Vyberte si malý gril přesně podle svého gusta a připravte pro svou rodinu či přátele neobvyklý oběd nebo večírek s grilováním. Nezmeškejte slevy ani novinky

Mám zájem o odběr newsletteru

slevy

výprodej

novinky

Odběr je možné kdykoliv odhlásit