Hledáte ideální dárek pro babičku či dědu? Potěšte je relaxačním křeslem

19. prosince 2023 ∙ 4 min čtení

Kapesníky, ponožky, svetr, knihy i křížovky. Máte pocit, že už vám dochází nápady, co prarodičům nadělit pod stromeček? Zkuste na to letos jít jinak, ryze prakticky. Věřte, že dárek, který jim udělá radost a zároveň pomůže s nějakými těmi neduhy, je tou pravou volbou. 

 

Hledáme dárek pro babi a dědu

Naši prarodiče si zaslouží jen to nejlepší. V dnešní době je na trhu nepřeberné množství pomůcek a vychytávek pro seniory, které jim mohou výrazně usnadnit každodenní život. Ať už potřebují pomoc s pohybem, hledají způsob, jak si odpočinout nebo se zahřát, vždy lze najít dárek přesně na míru. 

Pojďme se společně podívat na pár tipů, které udělají radost babičce, dědovi, ale pravděpodobně i zbytku rodiny:

Pohodlné relaxační křeslo nejen pro prarodiče

Kvalitní relaxační křeslo ocení při odpočinku i sledování televize nejen senioři. Dbejte na to, aby poskytovalo maximální pohodlí. Ideální jsou křesla s manuálním nebo elektrickým polohováním. Výběr konkrétního typu pak přizpůsobte obdarovanému. Dá raději přednost masážnímu křeslu, nebo klasičtějšímu, ve kterém se lze i houpat?

Co při výběru relaxačního či masážního křesla zvážit?

Materiál potahu. Na trhu najdete křesla potažená různými materiály, jako je kůže, nebo odolné textilie či mikrovlákno. Křeslo by mělo nejen ladit stylem se zbytkem prostoru, ale být i snadno omyvatelné.

Polohovatelnost opěradla, sedadla i područek. Pokud si máte v křesle opravdu odpočinout, je důležité, aby se vám či obdarovanému dokázalo opravdu přizpůsobit. Proto se před nákupem zaměřte na to, jak lze křeslo polohovat a jaké pozice nabízí. 

Stabilita a bezpečnost. Relaxační křeslo by mělo být ve všech pozicích stabilní, vhodné jsou i neklouzavé nožičky. Vybrat si můžete i modely s podnožkou, která je zvlášť.

Zajímavost: Oblíbená jsou masážní křesla stimulující prokrvení zad a nohou. Některé modely nabízí dokonce i možnost vyhřívání. 

Řešení se najde i tehdy, pokud vaši dědečkové a babičky patří mezi ty, kteří příliš neposedí nebo tráví čas spíš u pracovního stolu než u televize. Vyberte jim ergonomickou pracovní židli, díky které je už nebudou obtěžovat bolesti zad. 

Teleskopická hůl dodá krokům jistotu

Teleskopická hůl je nepostradatelnou pomůckou pro seniory, kteří mají problémy se stabilitou či rovnováhou nebo se při procházkách chtějí cítit bezpečněji. Hůl jim poskytne oporu a jistotu při chůzi takřka v jakémkoliv terénu.

I v tomto případě ale platí, že není hůl jako hůl. Na co si tedy dát při výběru pozor?

Pevnost a odolnost. Věnujte pozornost materiálu, z kterého je hůl vyrobena. Měla by být lehká, ale přitom pevná. Ideální je například hliník.  

Ergonomie. Hůl by měla padnout do ruky a celkově vyhovovat člověku, který jí používá. Proto myslete i na ergonomii rukojeti pro pohodlný úchop. 

Nastavitelná výška. Teleskopická hůl by měla být výškově nastavitelná a vybavena gumovou patkou chránicí proti uklouznutí. 

TIP: Skládací hůl do kapsy i kabelky. Praktickou alternativou k teleskopickým holím jsou skládací hole. Ve složeném stavu se vejdou do kapsy či kabelky. Po rozložení poskytnou potřebnou oporu, na rozdíl od teleskopických je ale většinou nelze výškově přizpůsobit. Ideální jsou proto pro občasné použití. 

Zahřeje i v té největší zimě: elektricky vyhřívaná vesta

Elektricky vyhřívané vesty slouží k zahřátí těla a udržení teploty v chladném počasí. Fungují na bázi tenkých topných článků všitých do vnitřní vrstvy vesty, které se napájí z malé baterie. Při výběru elektrické vesty je dobré sledovat výkon vyhřívání (ve wattech), počet topných zón, voděodolnost, dobu provozu na jedno nabití a možnosti nastavení teploty. Důležitý je i příjemný materiál a babičky jistě bude zajímat i barva a stylové provedení. 

Kvalitní vesta by měla mít regulovatelný termostat, automatické vypnutí po dosažení nastavené teploty a bezpečnostní systém proti přehřátí. Důležité je také zvolit správnou velikost pro pohodlné nošení. Některé typy disponují dokonce i dálkovým ovladačem. 

TIP: Na trhu jsou k dostání i vyhřívané ponožky, návleky na ruce či nákrčníky.

Další tipy na dárky pro prarodiče

Ještě jste mezi tipy na dárky nenašli úplně to pravé ořechové? Nebojte se popustit uzdu fantazii. Dědečky jistě potěší i nářadí nebo pomocníci na zahradu, babičky květináče a jiné dekorace na zahradu. A pokud je chcete opravdu překvapit, zabalte jim (tedy ne doslova) pod stromeček třeba nový gril s udírnou. 

Nezmeškejte slevy ani novinky

Mám zájem o odběr newsletteru

slevy

výprodej

novinky

Odběr je možné kdykoliv odhlásit