Co pod stromečkem potěší zahrádkáře i kutily? Zkuste třeba sekeru na dřevo!

20. prosince 2023 ∙ 4 min čtení

Vánoce se blíží a vy přemýšlíte, čím letos udělat radost vašim blízkým? Místo tradičních ponožek či další lahve drahého alkoholu zkuste letos vsadit na dárek praktický, který potěší každého kutila či zahradního nadšence.

 

Co potěší domácí kutily i zahrádkáře?

Pokud váš manžel, dědeček, kamarád či strýček tráví hodně času v dílně, která je jeho královstvím, určitě mu uděláte radost něčím, co bude moct využít. A stejně tak v případě, pokud vaši blízcí milují opečovávání zahrady. A co pořídit? V první řadě pořádně velký stromeček, aby se tam všechny ty dárky vešly…

Multifunkční vozík

Skvěle poslouží nejen na převoz materiálu po dílně či garáži, ale také jako praktický pomocník. Naložit do něj lze i materiál ze zahrady, dřevo či nářadí. Vybírat lze z multifunkčních vozíků různých velikostí, s výklopnými bočnicemi nebo s korbou z dřevotřísky. Multifunkční vozík je velmi praktická pomůcka do domácnosti, na chatu či chalupu. Jedná se o vozík s větší plochou, který má pevnou konstrukci z kovových trubek s velkými kolečky pro snadnou manipulaci i v nerovném terénu. 
Díky sklopným bočnicím po stranách lze na vozík naložit větší předměty bez nebezpečí sklouznutí. Vozíky bývají vybaveny odnímatelnou přepravkou či boxem pro převoz drobnějších věcí. Dají se také doplnit držáky nářadí, háky na tašky a dalšími užitečnými vychytávkami. Multifunkční vozík se hodí pro přesun nákupu, zahradnických potřeb, dřeva na topení či jiných předmětů, které je třeba přepravit z místa na místo. A mimo to je skvělý i tehdy, pokud chcete povozit své ratolesti.

 

Nářadí a příslušenství

Každý kutil to zná. Tuhle šroubek, tamhle matička, šroubovák, hmoždinka… proto jsou jedním z oblíbených dárků různé úložné boxy, krabice či stěny. Díky nic už se ani ten sebemenší hřebíček nezatoulá tam, kam nemá.

Plastové organizéry na šrouby

Plastové úložné systémy jsou velmi užitečné pomůcky pro ukládání a organizaci drobného kovového materiálu. Tyto plastové krabičky či zásuvky mají víko s přihrádkami, které jsou rozdělené podle velikosti šroubů, matic a dalších součástek. 

Díky přehlednému systému uložení v organizéru dokážete mnohem rychleji najít potřebný šroub či jinou součástku. Plastové organizéry bývají odolné proti nárazům a chrání drobný materiál před ztrátou či poškozením. K dostání jsou v různých velikostech a provedeních, aby vyhovovaly potřebám kutilů, řemeslníků i profesionálních dílen.

A pokud máte opravdu vášnivého kutila, jistě uvítá velký závěsný dílenský systém, který lze namontovat na zeď. Obsahuje mnoho malých přihrádek, kde si najde místo každá součástka.

Sekeru na dřevo uvítá každý

Kvalitní sekera na dřevo je vždy vítaným dárkem pro kutily a zahrádkáře. Při práci na zahradě či chalupě se spolehlivá sekera hodí na štípání dřeva na topení, na výrobu či opravy dřevěných konstrukcí a najde se i řada dalších příležitostí. Ideální je sekera s topůrkem z odolného dřeva či plastu a kovanou sekerkovou hlavicí. 

Hlavice by měla být precizně zakalená, aby dlouho držela ostří a dobře se s ní pracovalo. Pokud chcete obdarovat zkušenějšího kutila, vyberte sekeru s delším topůrkem a těžší hlavicí pro razantnější údery. Pro začátečníky je vhodnější menší sekera s kratší rukojetí. Kvalitní sekera vydrží dlouhá léta a každý manuálně zručný člověk takový dar ocení.

Jaké další zahradní nářadí udělá radost?

Kromě kvalitní sekery ocení zahrádkáři i další užitečné zahradní nářadí. Hodí se jim například zahradnické nůžky na ořezávání rostlin, keřů a stromů. Pořídit lze univerzální zahradnické nůžky s bytelnými čepelemi nebo specializované vinné nůžky na řez révy. Vhod přijdou i kvalitní zahradnické rukavice, které ochrání ruce při práci s trny a drsnými větvemi. 

Dalším vhodným dárkem je zahradnické kolečko na převážení rostlin, substrátů a nářadí po zahradě. Pro pomoc při pletí záhonů lze darovat různé druhy zahradního nářadí, které usnadní odstraňování plevele i hlubší zpracování půdy. Zahradníci jistě uvítají také kvalitní hrábě, motyčky, okopávky a další ruční nástroje. Každé zahradní náčiní z kvalitní oceli pro ně bude praktickým dárkem, který ocení.

Už máte vybráno? Pokud si ještě nejste jisti, prozkoumejte naše kategorie. V každé najdete mnoho praktických a užitečných dárků, které se v rukách zahradníků a kutilů rozhodně neztratí.  

Nezmeškejte slevy ani novinky

Mám zájem o odběr newsletteru

slevy

výprodej

novinky

Odběr je možné kdykoliv odhlásit