Pohodlně se usaďte. Víte ale, jak vybrat to nejlepší křeslo?

29. ledna 2024 ∙ 4 min čtení

Na čtení oceníte podporu hlavy, u televize se zamilujete do možnosti křeslo polohovat a unaveným zádům prospěje masáž. Jak vybrat to nejpohodlnější křeslo na světě – přesně na míru vašim potřebám?

Podobně jako sedačka, i křeslo na sebe poutá pozornost. Jenže výběr není jen otázkou designu – v křesle se musí především báječně sedět, ať už s knihou, kávou, u televize nebo když bavíte návštěvu.

Hledáte relaxační, masážní nebo polohovací křeslo?

Kromě klasického křesla – takzvaného ušáku – existují také vymazlenější a ještě komfortnější varianty. Patří mezi ně:

  • Relaxační křeslo

Jestli si chcete po dlouhém dni jen tak odpočinout a zavřít na minutku oči například při poslechu hudby, relaxační křeslo vás nadchne. Nádherně se v něm rozvalíte a díky měkkému polstrování je příjemné na záda. Čím měkčí bude sedák a opěrka, tím více si budete lebedit. Poloha je v relaxačním křesle mírně vleže, takže spíš než k televizi je skvělé k rozjímání, klidně se skleničkou vynikajícího vína.

Relaxační křeslo nemusíte mít jen v obývacím pokoji, hodí se takřka do každého pokoje a skvěle se vyjímá také na terase či balkóně. 

  • Polohovací a rozkládací křeslo

Polohovací křeslo posouvá level komfortu do nebeských výšin. Umožňuje nastavení sklonu opěrek, a někdy má dokonce i zabudovanou podložku pod nohy. Abyste nemuseli sezení stále nastavovat a upravovat, poohlédněte se po synchronních křeslech, která fungují tak, že při sklápění zad vám automaticky vyskočí opěrka pod nohy.

Jedná se o univerzální a nesmírně pohodlné křeslo k televizi, na čtení... zkrátka pro všechny chvilky pohody. Oproti relaxačnímu křeslu je konstrukce o něco robustnější, naleznete však i varianty do menších místností. Při výběru se zajímejte o rozměry rozloženého křesla a prostor doma důkladně přeměřte.

  • Masážní křeslo

Masáž od profesionála sice nenahradí, přesto má na zatuhlé svaly pozitivní vliv. Jen si to představte, nemusíte nikam chodit, jen se usadíte do masážního křesla a to odvede veškerou práci.

Kromě několika typů masáží bývají tato křesla dále vyhřívaná, polohovatelná a vybrané modely mají mnoho dalších funkcí jako je přehrávač hudby.

Snad jedinou nevýhodou je vyšší hmotnost, což ztěžuje přesouvání křesla.

Materiál: Je lepší kůže, nebo látkový potah?

Křesla jsou nejčastěji z pravé kůže, koženky nebo textilu. Látkový potah je nejuniverzálnější a v případě potřeby ho mnohdy můžete sundat a vyprat. Skvrny a špínu však neotřete tak snadno jako v případě kůže. Řešením může být koupě více potahů, a jakmile se jeden opotřebuje, prostě jej vyměníte za nový. 

Kůže se snadněji čistí a je odolnější. Působí elegantně a sofistikovaně. Jedná se však o dražší materiál. Nicméně pokud do něj zainvestujete, pravděpodobně vydrží.

Poslední variantou je imitace kůže neboli koženka. Je levnější než kůže, avšak na kvalitě a životnosti je to znát. Může být skvělou volbou do začátků, kdy víte, že interiér budete za několik let měnit.

Jak sladit křeslo s interiérem

Zatímco někomu musí křeslo ladit se sedačkou, jiný ho kupuje samostatně a vyhledává křiklavé kousky. Obě varianty mohou vypadat skvěle a volba je čistě na vás.

Kromě barev myslete také na styl interiéru. Může být:
  • boho,
  • skandinávský,
  • rustikální,
  • industriální,
  • minimalistický,
  • romantický.

Nenechte se však svazovat pravidly, když jednotlivé prvky citlivě nakombinujete, namixujete si útulný a osobitý styl, který vytváří atmosféru domova.

S designovkami opatrně

Přestože je snadné podlehnout, dejte si pozor na designové kousky – může se totiž stát, že křeslo bude mít styl a šarm, jenže v něm budete sedět jako na trní. Svítá však na lepší časy, moderní designové trendy směřují k praktičnosti a pohodlí – kdy každý kus nábytku musí být v běžném životě využitelný.

Cena není vždy vypovídající

Že nejdražší křeslo je zároveň nejkvalitnější, nemusí být vždy pravda. S cenou raději zacházejte tak, že si před výběrem stanovíte rozpočet, který dodržíte. Uvidíte, že skvělé křeslo ve vaší cenové hladině jistě naleznete a nemusí vás to stát tři výplaty. Výběr je široký a o nádherné kousky není nouze. Důležité je především, aby se vám skvěle sedělo a relaxovalo.

Nezmeškejte slevy ani novinky

Mám zájem o odběr newsletteru

slevy

výprodej

novinky

Odběr je možné kdykoliv odhlásit