Novinky ve světě interiérového designu: Jaké trendy definují rok 2024?

4. ledna 2024 ∙ 5 min čtení

Nemusíte být profesionální designér, abyste měli perfektně vyladěný moderní interiér. Stačí se držet jednoduchosti a chytrých barevných kombinací. Jak na to? 

 

Letošní rok je ve znamení funkčnosti, jednoduchosti a estetického půvabu. Inspirací vám může být futuristický vzhled, nebo naopak retro návrat ke klasice.

Jak vyladit interiér bytu či domu v roce 2024? Inspirujte se 5 tipy

Nový rok přináší zpomalení. Trendy jsou proto v kontrastu s okolním hektickým světem. Vévodí jednoduché interiéry jen s několika kusy nábytku, který však má smysl a hlubší hodnotu. Trendem je minimalismus, tedy opak hromadění věcí.

1. Udržitelnost a multifunkčnost

Prim hrají přírodní materiály, zejména dřevo. Pokud se vám líbí skandinávský styl, máte vyhráno. Kromě udržitelnosti je důležitá také multifunkčnost a nadčasovost.

2. Barevné trendy

Roku 2024 dominují neutrální barvy, zejména ostíny hnědé a šedé. Vedle nešlápnete ani s cihlovou, šalvějovou zelenou, kobaltovou modrou či barvou kašmíru. Pokud se chcete odvázat, můžete upoutat pozornost odvážnými barevnými kombinacemi - například červenou pohovkou a modrou taburetkou.

3. Příroda v interiéru

Nebojte se bořit hranice mezi vnějším a vnitřním prostorem. Když do bytu či domu vnesete přírodní elementy jako živé rostliny a přirozené světlo, získáte estetický interiér plný útulné atmosféry.

4. Futurismus

Jděte naproti neotřelým tvarům, inovativním materiálům a světelným efektům. Trendem jsou chytré technologické systémy zabudované přímo do nábytku.

5. Retro

Protipólem k futurismu je retro styl. V roce 2024 můžete čekat obnovený zájem o vintage design a klasické prvky minulých dekád. Žádaná je kombinace moderních materiálů a technologií s tradičním designem.

Jak vybrat rozkládací pohovku či sedací soupravu

Vybírání je o nalezení rovnováhy mezi stylem, pohodlím a funkčností. Prvním krokem je zhodnocení prostoru. Zvažte jeho velikost a zamyslete se, k čemu má prostor sloužit – jestli pro relax, zábavu nebo má být multifunkční.

Pokud již máte v interiéru vymalováno a nakoupené jiné kousky nábytku, sedací soupravu do tohoto schématu zakomponujte a snažte se, aby vše ladilo.

  • Bohaté textury a vzory sedacích souprav dodají místnosti hloubku a charakter.
  • Jasné a odvážné barvy sofa vnesou do místnosti energii a dynamiku.
  • Jemné barvy jsou skvělé do odpočinkové zóny.

TIP: Polštáře, přehozy a další doplňky udělají pohovku útulnější. Jen si představte, jak se do nich večer s knížkou nebo při sledování filmu zachumláte.

Není to jen o vzhledu. Myslete prakticky

Máte malé děti? Sdílíte domácnost se psem či kočkou? Volte materiály, které jsou odolné a snadno se udržují.

Důležitým faktorem je také komfort, ze sedačky se vám nemá chtít zvedat. Kromě pohodlí investujte dále do kvality, pohovka tak vydrží déle jako nová.

Zalíbí se vám i praktické funkce. Sofa na vysokých nohách usnadní luxování, díky úložným prostorům přímo v sedačce se vám nebudou všude válet věci a hosté ocení možnost přespat na rozkládací pohovce.

Jaké trendy a dekorace budou vévodit zahradám

Protože vše směřuje tomu, že vnitřní a vnější prostory se budou prolínat, zahradám vévodí podobné trendy jako interiérům.

Důraz na ekologii

S dobou půjdete, když budete sbírat dešťovou vodu, kompostovat, zkrátka budete myslet na planetu a snažit se omezit plýtvání vodou. Prim proto hrají odolné rostliny, které vyžadují méně zavlažování a údržby.

Multifunkčnost

Design by se měl nést v duchu multifunkčních prvků a modulárního nábytku, díky kterým můžete měnit využití prostoru – od pracovního koutku, přes zábavu, až po relax. Zahrada by se zkrátka měla stát rozšířením vašeho domova.

Chytré technologie

Moderní trendy mají za úkol šetřit vám práci. Oceníte chytré zavlažovací systémy, osvětlení ovládané aplikací a efektivní využití energie.

Přírodní materiály

Zahradní dekorace volte z přírodních materiálů, například ze dřeva či kamení. Výsledkem bude harmonický prostor.

Vertikální zahrady a zelené stěny

Máte malou zahradu? Nebo dokonce žijete v bytě? Pro pěstování rostlin můžete využít také vertikální prostor. Taková zelená stěna, například na balkóně, je vizuálně atraktivní a jako bonus zlepšuje kvalitu vzduchu.

Design, který vydrží test času

Rok 2024 přináší harmonii, funkčnost a estetiku. Díky tomu vznikají minimalistické prostory, kde splývá exteriér a interiér. Vedle nešlápnete s praktickými kousky nábytku, ale i futuristickým nebo retro designem. Neutrální tóny interiéru můžete doplnit například výraznou pohovkou. Už si představujete, jak to u vás doma proměníte?

Nezmeškejte slevy ani novinky

Mám zájem o odběr newsletteru

slevy

výprodej

novinky

Odběr je možné kdykoliv odhlásit